Schronisko

Prowadzone przez nas Schronisko dla Osób Bezdomnych z usługami nosi nazwę „Domu  Boduena”. Ludzie ci, najczęściej pozbawieni ubezpieczenia zdrowotnego, bardzo często wypisywanych są ze szpitali „do domu” czyli donikąd, w stanie, który trudno określić jako dobry.

W tej sytuacji ciężko chorzy ludzie muszą wracać ze szpitali na przykład na klatki schodowe albo do ogródków, co jeszcze bardziej pogarsza przebieg ich choroby i często zostają przez to kalekami do końca życia albo nawet zdarza się, że umierają bez uzyskania jakiejkolwiek pomocy. Postanowiliśmy uruchomić schronisko aby tak się nie musiało dziać.

W naszym schronisku  przebywają osoby w ciężkim stanie po przebytych operacjach, wylewach, udarach, z chorobą nowotworową, po zawałach serca albo amputacjach. Noclegownie ani zwykłe schroniska nie są w stanie przyjąć ich z powodu braku opieki medycznej. Pacjenci są do nas transportowani z innych schronisk, noclegowni czy szpitali albo trafiają do nas bezpośrednio z ulicy. Dla niektórych z nich schronisko okazuje się być ostatnim domem.

Prowadzimy dwa Schroniska   w dwóch lokalizacjach:

ul. Magazynowa 14 – Schronisko z 40 miejscami

ul. Dojazdowa 3 – Schronisko z 40 miejscami

 Pacjenci przebywający w Schroniskach mają zapewnioną na stałe pomoc opiekuna chorych, opiekę pielęgniarską, dostęp do porad lekarskich, w tym lekarzy specjalistów oraz rehabilitację. Mogą również liczyć na stałe wsparcie specjalistów: pracownika socjalnego, psychologa, terapeuty uzależnień.

Od dnia 30 czerwca z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zamknąć Schronisko Specjalistyczne przy ul. Magazynowej 14. Mimo wszystko rozszerzyliśmy działalność Schroniska dla Osób Bezdomnych z usługami opiekuńczymi przy ul. Dojazdowej 3, w którym obecnie przebywa 52 podopiecznych.

od 1 grudnia 2018 roku Mokotowskie Hospicjum realizuje zadanie publiczne pod tytułem

” DOM BODUENA”

Prowadzenie Schroniska dla Osób Bezdomnych z usługami opiekuńczymi.

Zadanie współfinansowane przez m.st. Warszawa

logo_biale_wspolfinansowanie

Możesz pomóc

Utrzymanie takiego schroniska to oczywiście bardzo duże koszty. W grę wchodzi przecież nie tylko koszt zapewnienia utrzymania i wyżywienia dla pacjentów ale często również drogich lekarstw. Jeśli chcesz nam pomóc to zajrzyj tutaj.

 

Czytaj dalej

Nie tylko hospicjum | Stowarzyszenie | Organizacja Pożytku Publicznego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress