Poszukujemy nowej siedziby

Nasza obecna lokalizacja przy ulicy Magazynowej 14 w Warszawie to już drugi adres naszego ośrodka. W latach 1995-2006 mieścił się on w użyczonym nam bezpłatnie przez OO. Franciszkanów lokalu w ich nowym klasztorze przy ulicy Modzelewskiego.

W przyszłości musimy opuścić dzierżawioną nam przez miasto siedzibę przy ulicy Magazynowej. Umowa na dzierżawę obecnej nieruchomości wygasa w czerwcu 2014 roku a decyzję w sprawie jej przedłużenia musi podjąć Rada Dzielnicy Mokotów. Nawet jeśli tak się stanie, to sytuacja ta nie będzie przecież mogła trwać w nieskończoność. Powiedzmy sobie szczerze, że obecna lokalizacja, a jest to sąsiedztwo centrów handlowych i nowych biurowców, to tereny bardzo atrakcyjne dla inwestorów i prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto będzie chciał tu wybudować kolejną galerię czy centrum biznesowe. Zresztą, choć jesteśmy bardzo wdzięczni za użyczenie nam obecnych zabudowań, to przestrzeń tu jest zdecydowanie niewystarczająca by sprostać potrzebom niesionej przez nas pomocy.

W związku z tą trudną sytuacją szukamy nieruchomości, działki z zabudowaniami lub bez, która mogła by w przyszłości stać się naszą ostateczną siedzibą. Oczywiście nie posiadamy środków na jej kupno, bo wszystko co udaje nam się uzyskać przeznaczamy na bieżącą pomoc ludziom, zresztą koszt takiej nieruchomości byłby pewnie dla nas astronomiczny. Posiadając jednak choćby samą działkę możemy starać się pozyskać fundusze z Unii Europejskiej na budowę większego ośrodka.

Jeśli chciałbyś przekazać nam własną nieruchomość lub posiadasz jakieś informacje na temat innej nieruchomości, którą prawdopodobnie moglibyśmy pozyskać bardzo prosimy Cię o kontakt z nami. Tymczasem poniżej możesz odwiedzić naszą bieżącą lokalizację w aplikacji google street view.

Czytaj dalej