Podaruj nam 1% podatku

Wypełniając zeznanie podatkowe za 2017 rok podobnie jak w latach poprzednich możemy wskazać organizację pożytku publicznego, na rzecz której z naszego zapłaconego już podatku państwo przekaże środki pieniężne. Taki status nasze stowarzyszenie posiada już od 2004 roku. Dla organizacji non-profit takich jak nasza ta darowizna, to bardzo ważne źródło, z którego pozyskujemy środki niezbędne do niesienia pomocy innym. Dla Ciebie to całkowicie darmowy dobry uczynek, bo z własnej kieszeni nie zapłacisz za to ani złotówki.

Decyzję komu przekazać  twoje pieniądze możesz pozostawić w rękach urzędników państwowych ale my prosimy Cię byś podjął ją samodzielnie. Nawet więcej, prosimy Cię o to byś 1% swojego podatku przekazał konkretnie nam na realizację statutowych celów naszego Stowarzyszenia a my każdą przekazaną nam złotówkę postaramy się wykorzystać w możliwie najlepszy sposób. Naszą rekomendacją jest wieloletnie doświadczenie i wyróżnienia doceniające naszą pracę oraz ideały jakimi się kierujemy.

Jeśli zdecydowałeś już przekazać nam 1% swojego podatku, to wystarczy, że w swoim zeznaniu podatkowym wskażesz numer naszego KRS, czyli 0000059803 oraz zadeklarujesz kwotę wsparcia wyliczoną według wskazówek podanych w formularzu. Jeśli chcesz, możesz wśród dziedzin naszej działalności wskazać konkretny cel, na który chcesz przeznaczyć swoje wsparcie albo pozostawić decyzję nam. Obrazek poniżej przedstawia fragment najpopularniejszego formularza pit-37, który należy wypełnić.

Możesz również skorzystać z aplikacji do wypełniania deklaracji podatkowych za pośrednictwem internetu. Poniżej znajduje się spersonalizowany odnośnik do aplikacji e-pity, która z pomocą kreatora pomoże Ci wypełnić twoje zeznanie podatkowe a przy okazji automatycznie wpisze nasze stowarzyszenie jako beneficjenta i obliczy wysokość twojego 1%. Wolontariusz tworzący tą stronę korzysta z tej aplikacji już od kilku lat. Jest ona intuicyjna w obsłudze i nigdy nie było z nią żadnych problemów.

Program do rozliczania podatku za 2013 rok online

Później wystarczy tak wypełniony formularz wysłać do urzędu skarbowego bezpośrednio z aplikacji drogą elektroniczną ale można również wydrukować go, podpisać i przesłać pocztą tradycyjną.

Przepraszamy ale to niestety jeszcze nie koniec. Jeśli uważasz, że warto przekazać nam swój 1%, to poleć nasze stowarzyszenie swojej rodzinie i znajomym. Nawet jeśli polecisz nas chociaż jednej osobie, to będzie to kolejny dobry uczynek.  Możliwe, że nawet jeśli nie skorzystają z możliwości przekazania nam swojego 1%, to chętnie sięgną do załączonej aplikacji online do rozliczania podatku i przekażą swoje pieniądze innym potrzebującym. W tym celu najlepiej przekaż im odnośnik do strony, którą czytasz:

www.mokotowskiehospicjum.pl/1procent

A tym, którzy nie korzystają z internetu opowiedz o 1%, o nas i przekaż nasz numer KRS, czyli 0000059803. Serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych za każdą przekazaną nam złotówkę! Pamiętaj o nas w przyszłym roku.

Czytaj dalej