Wolontariat

Jeśli masz czas i chęci, to prawdopodobnie masz kwalifikacje aby zostać wolontariuszem w naszym ośrodku i pomagać innym na tyle na ile potrafisz i pragniesz się zaangażować. Może to być praca bezpośrednio z naszymi podopiecznymi lub wykonywanie innych użytecznych dla nas prac.

Z wiadomych względów przede wszystkim poszukujemy lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów, zarówno tych posiadających doświadczenie w pracy w ośrodkach tego typu jak nasz ale także tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć praktykę wolontariacką. Nasze hospicjum prowadzi szkolenia wolontariatu hospicyjnego a po okresie wolontariatu istnieje możliwość zatrudnienia.

Jeśli nie posiadasz kwalifikacji medycznych ale możesz pomagać nam w inny sposób,  na przykład raz na jakiś czas odwiedzisz w ośrodku albo w domu któregoś z naszych podopiecznych by z nim porozmawiać przy herbacie, to wiedź, że taka pomoc jest nam również bardzo potrzebna. Tak na marginesie tą skromną stronę również tworzy wolontariusz.

Oczywiście kandydat na wolontariusza przed przyjęciem będzie musiał odbyć rozmowę z psychologiem oraz  pracownikiem socjalnym o czym z góry uprzedzamy.

Dokąd się udać

Aby uzyskać bliższe informacje na temat wolontariatu w naszym hospicjum skontaktuj się z nami telefonicznie albo odwiedź nasz ośrodek przy ulicy Magazynowej 14  w Warszawie. Wskazówki dojazdu i numery telefonów znajdziesz tutaj.

Czytaj dalej

Nie tylko hospicjum | Stowarzyszenie | Organizacja Pożytku Publicznego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress