Schronisko (ikona)

Schronisko

Prowadzone przez nas schronisko szpitalne dla bezdomnych chorych nosi nazwę „Domu imienia księdza Gabriela Boduena”. Ludzie ci, najczęściej pozbawieni ubezpieczenia zdrowotnego, bardzo często wypisywanych są ze szpitali „do domu” czyli donikąd, w stanie, który trudno określić jako dobry.

W tej sytuacji ciężko chorzy ludzie muszą wracać ze szpitali na przykład na klatki schodowe albo do ogródków, co jeszcze bardziej pogarsza przebieg ich choroby i często zostają przez to kalekami do końca życia albo nawet zdarza się, że umierają bez uzyskania jakiejkolwiek pomocy. Postanowiliśmy uruchomić schronisko aby tak się nie musiało dziać.

W naszym schronisku szpitalnym przebywają osoby w ciężkim stanie po przebytych operacjach, wylewach, udarach, z chorobą nowotworową, po zawałach serca albo amputacjach. Noclegownie ani zwykłe schroniska nie są w stanie przyjąć ich z powodu braku opieki medycznej. Pacjenci są do nas transportowani z innych schronisk, noclegowni czy szpitali albo trafiają do nas bezpośrednio z ulicy. Dla niektórych z nich schronisko okazuje się być ostatnim domem.

Prowadzimy dwa Schroniska Specjalistyczne dla Chorych Bezdomnych Mężczyzn w dwóch lokalizacjach:

ul. Magazynowa 14 – Schronisko z 40 miejscami

ul. Dojazdowa 3 – Schronisko z 40 miejscami

 Pacjenci przebywający w Schroniskach mają zapewnioną na stałe pomoc opiekuna chorych, opiekę pielęgniarską, dostęp do porad lekarskich, w tym lekarzy specjalistów oraz rehabilitację. Mogą również liczyć na stałe wsparcie specjalistów: pracownika socjalnego, psychologa, terapeuty uzależnień.

Od dnia 30 czerwca z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zamknąć Schronisko Specjalistyczne przy ul. Magazynowej 14. Mimo wszystko rozszerzyliśmy działalność Schroniska Specjalistycznego przy ul. Dojazdowej 3, w którym obecnie przebywa 52 podopiecznych.

Możesz pomóc

Utrzymanie takiego schroniska szpitalnego to oczywiście bardzo duże koszty. W grę wchodzi przecież nie tylko koszt zapewnienia utrzymania i wyżywienia dla pacjentów ale często również drogich lekarstw. Jeśli chcesz nam pomóc to zajrzyj tutaj.

 

Miasto Stołeczne Warszawa

Nasze schronisko  dla osób bezdomnych jest współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa

Czytaj dalej

Nie tylko hospicjum | Stowarzyszenie | Organizacja Pożytku Publicznego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress