Schronisko (ikona)

Schronisko

Prowadzone przez nas schronisko szpitalne dla bezdomnych chorych nosi nazwę „Domu imienia księdza Gabriela Boduena”. Ludzie ci, najczęściej pozbawieni ubezpieczenia zdrowotnego, bardzo często wypisywanych są ze szpitali „do domu” czyli donikąd, w stanie, który trudno określić jako dobry.

W tej sytuacji ciężko chorzy ludzie muszą wracać ze szpitali na przykład na klatki schodowe albo do ogródków, co jeszcze bardziej pogarsza przebieg ich choroby i często zostają przez to kalekami do końca życia albo nawet zdarza się, że umierają bez uzyskania jakiejkolwiek pomocy. Postanowiliśmy uruchomić schronisko aby tak się nie musiało dziać.

W naszym schronisku szpitalnym przebywają osoby w ciężkim stanie po przebytych operacjach, wylewach, udarach, z chorobą nowotworową, po zawałach serca albo amputacjach. Noclegownie ani zwykłe schroniska nie są w stanie przyjąć ich z powodu braku opieki medycznej. Pacjenci są do nas transportowani z innych schronisk, noclegowni czy szpitali albo trafiają do nas bezpośrednio z ulicy. Dla niektorych z nich schronisko okazuje się być ostatnim domem.

Obecnie, ze względu na nasze skromne warunki powierzchniowe, w schronisku przebywa jedynie około 35 pacjentów. Tyle udało nam się wygospodarować miejsca na rozstawienie łóżek. Pacjenci ci mają zapewnioną na stałe opiekę pielęgniarską, dostęp do porad lekarskich, w tym lekarzy specjalistów oraz rehabilitację, o ile jest ona konieczna.

Możesz pomóc

Utrzymanie takiego schroniska szpitalnego to oczywiście bardzo duże koszty. W grę wchodzi przecież nie tylko koszt zapewnienia utrzymania i wyżywienia dla pacjentów ale często również drogich lekarstw. Jeśli chcesz nam pomóc to zajrzyj tutaj.


Miasto Stołeczne Warszawa

Nasze schronisko  dla osób bezdomnych jest współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa

Czytaj dalej

Nie tylko hospicjum | Stowarzyszenie | Organizacja Pożytku Publicznego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress