Nagroda brata Alberta (ikona)

Nagroda im. św. Brata Alberta

Na początku grudnia 2013 roku po raz kolejny wręczono nagrody imienia świętego Brata Alberta. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znalazło się Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża, które otrzymało je za „działalność na rzecz osób objętych opieką paliatywno-hospicyjną, obłożnie i przewlekle chorych oraz umierających, najbiedniejszych, a także nieubezpieczonych”.

Nagroda imienia świętego Brata Alberta Adama Chmielowskiego przyznawana jest od 1976 roku między innymi za działalność charytatywną. W imieniu Hospicjum nagrodę odebrała nasza Pani prezes Magdalena Hozer-Chachulska – na fotografii poniżej razem z przewodniczącym kapitule nagrody Wacławem Oszajcą.

Więcej na temat samej uroczystości i pozostałych laureatów można przeczytać tutaj.