Szansa (ikona)

Mokotowskie Hospicjum w Polskim Radiu

Na stronie Polskiego Radia można wysłuchać reportażu Pani redaktor Agaty Zalewskiej zatytułowanego „Szansa”, w którym nasi streetworkerzy opowiadają o swojej niełatwej pracy wśród osób bezdomnych.

W reportażu przedstawiona jest także historia Agnieszki i Janka, którzy zostali odnalezieni na działkach, kiedy Agnieszka była w ósmym miesiącu ciąży. Historia ta pokazuje jak ważne w pracy streetworkerów jest zaplecze, którym jest nasze hospicjum, gdzie uzależnieni mogą liczyć na pomoc psychologa i terapeuty a ci, którzy wymagają szczególnej opieki znajdą tu czyste łóżko, wyżywienie i specjalistyczną pomoc lekarską, a przede wszystkim ciepło.

Aby wysłuchać reportażu musisz przejść na stronę Polskiego Radia natomiast o samym streetworkingu w naszym hospicjum więcej przeczytasz tutaj. Serdecznie dziękujemy Pani Redaktor Agacie Zalewskiej i całej jej ekipie za zrealizowanie tego materiału.