Hospicjum domowe (ikona)

Hospicjum domowe

Hospicjum domowe to  opieka hospicyjna prowadzona w domu chorego. Współpracując z rodziną pacjenta staramy się zapewnić mu nie tylko kompleksową opiekę medyczną i rehabilitację domową ale także pomoc socjalną, psychologiczną, prawną i charytatywną oraz zwykłe wsparcie bliźniego.

Nasze hospicjum oprócz osób chorych terminalnie i umierających obejmuje swoją opieką również przewlekle ciężko chorych. Z przyczyn obiektywnych zasięg tej działalności ograniczony jest odległością między miejscem zamieszkania chorego a naszym ośrodkiem.

Oprócz personelu medycznego i pracowników socjalnych chorych w ich domach regularnie odwiedzają nasi wolontariusze. Bywa, że dla niektórych pacjentów takie wizyty są jedynym oknem na świat, rzadką okazją do spotkania z drugim człowiekiem albo przynajmniej jakimkolwiek urozmaiceniem codziennej monotonii.

W latach 2014-2016 realizujemy współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy program ,,wspierania działań dla osób objętych domową opieką paliatywno-hospicyjną i ich rodzin”. Program ten realizowaliśmy już poprzednio w latach 2011-2013.

Dokąd się udać

Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat możliwości objęcia chorego naszą opieką odwiedź nasz ośrodek przy ul. Magazynowej 14 w Warszawie. Wskazówki jak do nas dotrzeć znajdziesz tutaj. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie pod numerami:

+48 22 646 31 20
+48 22 224 16 73

syrenka_306Program „wspierania działań dla osób objętych domową opieką paliatywno-hospicyjną i ich rodzin w latach 2014-2016″ jest współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Czytaj dalej

Nie tylko hospicjum | Stowarzyszenie | Organizacja Pożytku Publicznego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress