Duszpasterstwo

Masze i Sakramenty Święte, w tym zwłaszcza Spowiedź Święta i Sakrament Chorych sprawowane są w naszej Kaplicy w Domu im. Ks. Boduena  przez Księdza z Parafii NMP Matki Kościoła przy ul Domaniewskiej, do której należy nasz Ośrodek.

W innych (ruchomych) terminach prowadzone są Msze i Nabożeństwa przez OO Jezuitów lub innych zaproszonych Kapłanów, w tym Księdza Proboszcza z Kościoła Św. Krzyża Ks. Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, który poświęca kolejne nowe sale szpitalne naszego Schroniska Specjalistycznego dla Osób Bezdomnych i Chorych. Schronisko nosi nazwę – Dom im. Księdza Boduena – Misjonarza z Kościoła Świętego Krzyża – twórcy Szpitala Dzieciątka Jezus. Z wdzięcznością wspominamy również cenną pomoc Księdza Asystenta Kościelnego Rady Zrzeszeń Katolickich, do której należymy.

Każda uroczysta Wieczerza Wigilijna i Spotkanie Wielkanocne jest poprzedzone Mszą Świętą, często uświetnioną śpiewaniem zespołu artystycznego.

W każdą sobotę (oprócz wakacji) sprawują dyżury duszpasterskie w Domu im. Księdza Boduena Jezuici z ul. Rakowieckiej, którzy także w ostatnich latach organizują Rekolekcje Adwentowe i Wielkopostne (początkowo realizowane przez Księży Pallotynów z Konstancina).

 

 

Czytaj dalej

Nie tylko hospicjum | Stowarzyszenie | Organizacja Pożytku Publicznego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress